ABBY-GAIL

ABBY-GAIL Lady Fortuna (Abbinka)

rodokmen

výstavní úspěchy

bonitační kód:
rentgeny kloubů: DKK A/B, DLK 1/1
genetické testy – DM  N/N

odchovy: Vrh A, Vrh B, Vrh D

*15.7.2010 – 5.11.2022

.

.

        Jak už jsem psala, naše Ayrin je velice temperamentní, proto jsem pro ni začala hledat kamarádku. Jednoho dne na mně z inzerátu vykoukla fotka malé chlupaté pihulky jménem Abby-Gail. Tahle psí holčička se stala mou srdcovou záležitostí 🙂 Hned druhý den jsme s dcerou sedly do auta a jely směr Kolín do chovatelské stanice Lady Fortuna, kde Abbinka žila. Nezapomenu na moment, kdy jsme vešly na dvorek a tam si hrály tři štěňátka – fenky. Dvě z nich si nás vůbec nevšímaly, ale jedna z nich se s námi přišla hned přivítat. Když přiběhla blíž, poznala jsem v ní mou vysněnou tricolorní krásku. Od tohoto dne je Abbinka členem naší rodiny a pro Ayrinku je skvělou parťačkou.
        Abbinka je pravý opak Ayrin, je klidnější rozvážnější, nikam se bezhlavě nehrne a na procházkách se vždy drží v naší blízkosti. Nikdy se nám nestalo, že by Abbi něco nechutnalo, do misky se vrhá vždy po hlavě, je to hotový otesánek 🙂 S Abbi jsem hned od štěněte začala navštěvovat psí školku a o něco později cvičák pro velké psy 🙂 Abbinka byla na výcvik moc šikovná a proto jsme lekce poslušnosti v listopadu 2011 završili kouškou ZOP. Také jsme se společně zúčastnily několika výstav na kterých získala krásné známky. Jako devítimesíční štěně se předvedla na své první výstavě v Ostravě.  V září 2012 se Abbi zúčastnila výstavy v Brně. Ve třídě otevřené si vyběhala známku výborná 2 a získala titul Res. CAC. O měsíc později byla naše Abby-Gail Lady Fortuna na bonitaci v Mladé Boleslavi uchovněna.  V lednu 2013 nám porodila 8 štěňátek 3 pejsky a 5 feneček. Osud to asi tak chtěl a z vrhu – A  nám doma zůstala jedna úžasná psí slečna. V listopadu 2014 Abbinka podruhé přivítala na svět krásná štěňátka – vrh B.  V roce 2016 se Abbi stala dvojnásobnou babičkou, přesto jsme ji v září 2016 přihlásili na klubovou výstavu v Jedovnici. Abbi byla ve třídě otevřené z 31 přihlášených fen třetí nejstarší. Byla a dosud je ve skvělé kondici a tak si v kruhu vyběhala 7 místo. Tehdy jsme se s manželem rozhodli, že zkusíme Abbinku ještě jednou nakrýt a pokud vše dobře dopadne, necháme si  doma ještě jednu psí holčičku 🙂 Všechny zdravotní testy dopadly dobře a tak jsme na konci prosince mohli jet za ženichem. Koncem ledna nám pan veterinář potvrdil, to co jsme už tušili a poslední únorový den 2017 se Abbince narodilo 8 štěňátek, 6 kluků a 2 holčičky. Jsme moc rádi, že se naše přání stalo skutečností a my si tak mohli doma nechat malou tricolorní růžovou princeznu. Vzhledem k tomu, že Abbi v době třetího porodu měla více jak 6,5 roku, jsou to její poslední štěňátka. Abbinka je úžasná a pečlivá máma o svá štěňátka se stará vždy pečlivě do poslední chvíle než odcházejí do nových domovů.
        Naší Abbi patří jedno velké prvenství, stala se zakladatelkou naší chovatelské stanice Bernisar Moravia a za to ji patří náš velký dík 🙂 

.

.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)