DARCY

Darcy Bernisar Moravia

Slovenský šampión štěňat

Slovenský šampión krásy

rodokmen

výstavní úspěchy

nar. 28.2.2017
bonitační kód: 525 ALTZ 25 A0 neg.

rentgeny kloubů: DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg.
genetické testy – DM  N/N  N/N

.

.

To, že některá z našich fen bude mít štěňátka plánujeme již dlouho dopředu a ke každé z nich pečlivě vybíráme tatínka štěňátek. Co však neovlivníme, je březost fenky a pohlaví štěňátek. Proto jsme dlouhou dobu netušili, zda Abbinka vyslyší naše přání a přivede na svět s vrhem D mezi štěňátky i holčičku.
        A přivedla :-). Abbinka porodila hned dvě krásné princezny. Z těchto dvou krásek nám postupně k srdci přirostla tahle růžová princezna. Rodinnou radou tentokrát „Bára“, vysněné jméno mého manžela neprošlo 🙂 Po několikadenním přemýšlení a hledání psích jmen se nám zalíbilo jméno Darcy. Od té doby naší růžové princezně patří jméno Darcy Bernisar Moravia.
        Naše Darcy už není žádné malé štěňátko, které si celý den hraje a vymýšlí lumpárny 🙂 Postupně se zapojuje do psích aktivit. Absolvovala  kurz základní poslušnosti a snaží se vzdělávat i dále. Jestli se Darcy bude i nadále dařit horolezectví, zahradničení, plavání nebo bude sbírat tituly na výstavním poli…, to se necháme překvapit.
      Čas utíká jako voda a z naší malé Darcynky vyrostla dospělá fena, která v říjnu 2018 v Mladé Boleslavi úspěšně prošla zkouškou psí dospělosti – bonitací a stala se tak chovnou fenou. Její nevýrazné bílé znaky na předních tlapkách  se sice mohou zdát  jako malá odchylka od standartu ale i přesto Darcy získala v prosinci 2017  titul Slovenský šampion štěňat a v září 2020 dokončila také „dospělácký“ titul Slovenský  šampion krásy.  Největším Darcynčiným výstavním úspěchem bylo získání titulu BOB. Svého prvního BOBa vybojovala v srpnu 2020 na mezinárodní výstavě v Bratislavě  a  v září 2020  se jí tento úspěch podařil znovu na mezinárodní výstavě v Nitře.  I když nám Darcy na výstavách dělá velkou radost, důležitější je pro nás to, že je zdravá a věříme, že i Darcy v budoucnu zasáhne do našeho chovu a  stane se z ní maminka 🙂
.

.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 hodnocení, průměr: 3,75 z 5)