AMBRA

Ambra Bernisar Moravia

Slovenský šampión krásy

rodokmen

výstavní úspěchy

nar. 14.1.2013
bonitační kód:

rentgeny kloubů: DKK A/A, DLK 0/0
genetické testy – DM  N/DM  N/N

odchov: Vrh C, Vrh E

.

.
        Znám mnoho chovatelských stanic, které začaly svou existenci tím, že si chtěli doma nechat štěňátko od své fenky a takový byl i náš plán 🙂 . Bohužel pár týdnů před tím než se Abbince štěňátka měla narodit jsem onemocněla. Můj zdravotní stav a rodinné důvody nedovolovaly si štěňátko ponechat. Sice jsem si pobrečela ale nakonec jsem souhlasila s manželem a všem štěňátkům z vrhu A našla budoucí páníčky.
        Ale člověk míní, život mění.… A odříkaného chleba největší krajíc…..
        …. osud to chtěl jinak a na dvoře nám zůstala jedna kráska, Ambra, naše první odchované štěňátko. Ambra se zamilovala do mého manžela a svou neskutečnou oddaností si ho doslova omotala kolem tlapky :-). Ten ani v nejmenším neprotestoval a Ambra se stala jeho mazlíkem a můj manžel jejím milujícím páníčkem.
        Ambra je dcera naší Abbi, tudíž nese jméno naší chovatelské stanice. Velice si oblíbila naší Ayrin, se kterou ráda dovádí a vymýšlí psí kusy. S Ambrinkou jsme od jejího štěněčího věku navštěvovali cvičák, aby si zvykla a poslouchala i v přítomnosti cizích pejsků. Také se již zúčastnila mnoha výstav, na kterých si vedla moc dobře. Z Ambrinky nám vyrostla velká a mohutná fena a po své mamince Abbi zdědila klidnou a vyrovnanou povahu. V říjnu 2014, v týdnu kdy dovršila 21.měsíců, čekala naši Ambru v Mladé Boleslavi zkouška psí dospělosti – bonitace, kterou zvládla levou zadní. Na bonitaci dostala Ambra také pochvalu za hezkou širokou hlavu a pěknou sílu kostry :-). Jen její výška 65 cm v kohoutku nám do budoucna trošku ztížila výběr vhodného krycího psa. Zkrátka, pro Ambru musíme hledat nižšího ženicha a těch moc není. Doufám, že se nám to povedlo a my jsme tak mohli v lednu 2016 přivítat druhou generaci štěňátek Bernisar Moravia. Ambra porodila 10 štěňátek a stala se pečlivou a starostlivou maminkou našeho vrhu C.
        Když se Ambra dostala po štěňatech zpět do kondice, vyrazili jsme do výstavních kruhů. Na výstavách se Ambře dařilo a v srpnu 2018 získala titul Slovenský šampion krásy.   V té době jsme začali plánovat její další štěňátka. Najít pro naši Ambru dalšího vhodného krasavce, který by splňoval všechna naše přísná kriteria, bylo jako hledat jehlu v kupce sena. Nakonec se vše podařilo a Ambra v říjnu 2019 přivedla na svět rovnou 11  štěnátek. Ambra byla již zkušenou maminkou a o svůj početný vrh se krásně starala. Dva měsíce utekly jako voda a 10 štěňátek odešlo do nových domovů. Jedna holčička však zůstala doma. Zda to byl osud netuším, ale doma opět zůstala růžová princezna, naše malá Erin.

.

.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)