O nás

        Vítejte na  stránkách naší chovatelské stanice. Chovatelské stanice Bernského salašnického psa, nádherného psího plemene, které nám navždy přirostlo k našemu srdci.
        Naše stanice Bernisar Moravia vznikla v listopadu 2012 v malé vesnici Lhotka u Bílovce. Ačkoli by se mohlo zdát, že jsme v tomto oboru úplnými začátečníky, naše zkušenosti s chovem psů jsou již dlouholeté. Rodinnou tradici založil již můj otec, který měl chovnou stanici německých ovčáků. Od něj jsem také dostala svého prvního psa. Byla to vlkošedá fenka německého ovčáka Esta. Dalším psem v mém životě byla fenka novofundlandského psa jménem Bára, kterou  jsem dostala jako vánoční dárek od svého manžela. Když nám naše novofundlanďanka Bára odešla do psího nebe, hledali jsme nového čtyřnohého kamaráda. Jednoho dne jsme na procházce spatřili štěně bernského salašnického psa a bylo rozhodnuto. O prázdninách v roce 2002 jsme si přivezli domů naši první fenku bernského salašnického psa a naše dcery ji opět pojmenovaly Bára. Naše salašnická Bára nám ukázala, jak je toto plemeno bernského salašnického psa úžasné. Barunka bohužel v roce 2009 onemocněla a odešla nám také do psího nebe. Abychom překonali ztrátu naší skvělé parťačky ihned jsme se poohlíželi po novém štěňátku. Na konci června 2009 jsme si jeli do Olomouce, do chovatelské stanice de Raey pro fenku Ayrin. Z Ayrinky nám vyrostla velice temperamentní bernská slečna. Protože jsme se domnívali, že její pozornost věnovaná našim keřům a rostlinám v naší zahradě plyne z nudy, napadlo mně pořídit ji společnici, která by ji rozptýlila. Proto jsem v září roku 2010 domů přivezla další fenku bernského salašnického psa Abby-Gail z chovatelské stanice Lady Fortuna.
        A s Abby-Gail se začala psát historie Bernisar Moravia. Začátkem roku 2013 jsme se díky Abbince mohli zapsat do plemenné knihy vrhem A. Vrh A,  první vrh se jménem naší chovatelské stanice Bernisar Moravia. Vrh A ze kterého nám doma zůstala krásná Ambra, která se již také stala chovnou fenou a maminkou druhé generace našich štěňátek, vrhu C.
        Čas plyne velmi rychle a my chtěli od Abbinky ještě jednu holčičku. V 6,5 letech nám Abbi naše přání splnila. Díky vrhu D s námi doma zůstala malá princezna Darcy. Zatím je to malý neposeda, který se s tímto velkým světem teprve seznamuje. Zda se také Darcy stane chovnou fenou a zapíše se tak do historie tohoto krásného plemene bernského salašnického psa, to teprve uvidíme. Už teď ale víme, že se nezapomenutelně zapisuje do našich srdcí a do historie naší…., naší chovatelské stanice!
        Toto je jen pár řádků o nás, zbylý prostor na těchto stránkách je věnován našim fenkám, jejich početné rodině a tomuto úžasnému plemeni.
        Ještě jednou vítejte. Děkujeme, že jste navštívili naše stránky a přejeme pěkné čtení….

.

.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 hodnocení, průměr: 4,75 z 5)