ERIN

Erin Bernisar Moravia

rodokmen

výstavní úspěchy

nar. 14.10.2019
bonitační kód: 545 AGTZ 34 A0neg.
.
rentgeny kloubů:  DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg.
genetické testy – DM  N/DM  N/N

odchov: Vrh F

.
        Jak už jsem psala v předešlých příspěvcích, to že některá z našich fen bude mít štěňátka plánujeme dlouho dopředu. Po večerech sedím u počítače a prohlížím rodokmeny  krycích psů a kontroluju zdraví jejich předků. Snažím se tím u našich vrhů docílit zdraví a dlouhověkosti.  Také na výstavách sleduji psy v kruhu a koukám na jejich stavbu těla a pohyb. Tyto aspekty mi pak pomáhají v rozhodování při výběru krycího psa pro naši fenu.  Štěňátka naší Ambry jsme plánovali již na jaro 2019. Bohužel hned na začátku roku jsme se dozvěděli nemilou zprávu a to, že je Ayrin vážně nemocná. Potřebovali jsme čas, abychom Ayrin  mohli dopřát spoustu péče, proto jsme krytí Ambry odložili.  Byl to v tu chvíli velký risk, krýt Ambru až na podzim v jejích více jak 6,5 letech, ale Ambra byla ve výborné kondici  a tak jsme se v srpnu 2019 vydali za ženichem. Ambra s Robim si padli do oka. Nevěřila jsem vlastním očím jak se nám v tu chvíli naše rozvážná dáma před očima mění v rozvernou a skotačící mladici, která svými psími tanečky lákala Robiho k milostným hrátkám.  Krytí se povedlo na první dobrou a my odjížděli domů s vroucným přáním, aby ti dva chlupatí spiklenci spolu něco upekli . Za měsíc nám ultrazvuk potvrdil, že se jejich rande vydařilo, Ambra byla březí. Ambra před porodem vypadala jako soudek, přibrala cca 12 kilogramů a my tušili, že to bude početný vrh. 14.10 2019 Ambra přivedla na svět 11 štěňátek, 7 kluků a 4 holčičky. V tu chvíli mně zalil obrovský pocit štěstí, protože jsem věděla, že v tomhle klubíčku malých krtečků je i naše další princezna.  Týdny utíkaly a štěňátka  z vrhu E si našla svoje milované páníčky. Doma zůstala ta, která byla od prvních dnů mému srdci nejbližší. Byla to opět princezna s růžovou mašlí, která dostala jméno po hlavní postavě z mého oblíbeného filmu Erin Brockovich.
        Erinka, jako štěňátko, tak jako ostatní naše fenky, začala navštěvovat nedaleký cvičák, aby se i ona naučila základům poslušnosti. Bohužel na jaře 2020 kdy bylo Erin necelého půl roku přišel covid  a s ním se všechny možné psí aktivity na dlouhou dobu uzavřely.  Erinka i když je hodně temperamentní, učila se hodně rychle a tak i základy poslušnosti, které jsme s ní doma trénovali, zvládla s přehledem. Největší učitelkou  jí je však naše Darcy.  Erča s Darcy jsou nerozlučná dvojka, když ty dvě naše torpéda občas sleduji, jak  spolu na dvorku dovádějí,  divím se,  že jsou ještě celé. 🙂
        Z Erinky nám vyrostla krásná psí slečna. Po své mámě zdědila nejen svou výšku, ale řekla bych, že je to její věrná kopie.  Po svém otci Robim, za což jsem nesmírně ráda,  Erin zdědila nádherný pohyb. Erin je přátelská a má ráda děti. Od štěňátka se Erin stala velkou opatrovatelkou našeho vnoučka Vítka. Když k nám Vítek přijede, Erin se od něj nehne a je mu stále na blízku. Jejich skvělý vztah je vzájemný.
        Erin se zúčastnila několika výstav s moc hezkými výsledky a v červnu 2021  složila zkoušku psí dospělosti – bonitaci a stala se z ní chovná fena. Věříme, že i ona nám jednou přivede na svět  další pokračovatelku naší chovatelské stanice.
.

.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)